Dám si kakao, zavelel ministr Jurečka. Podívejte se do jeho kanceláře


27.04.2017

27. 4. 2017, iRozhlas.cz

V půl sedmé večer, kdy server iROZHLAS.cz fotil kancelář Mariana Jurečky (KDU-ČSL), pracovní den ministra zemědělství nekončil. Naopak bezprostředně po focení, na které měl vyhrazených zhruba deset minut, mířil na další schůzku. "Ještě si dám kakao," objednal si krátce před tím, než vyrazil na cestu.

Po příchodu do jeho kanceláře pak po pravé straně zaujme velké akvárium. Tam Jurečka chová tetry neonové, krunýřovce mnohoostné nebo parmičky Schubertovy.

Budova ministerstva zemědělství na pražském Těšnově vznikla v letech 1925 až 1932 podle návrhu významného českého architekta Františka Roitha, který měl na starosti třeba i budovu ministerstva financí na Malé Straně. Při stavbě byl tehdy poprvé v Praze použit litý beton.

Virtuální prohlídka kanceláře ZDE.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL