Setkání s občany ve Vřesovicích


03.04.2014

Ministr zemědělství Marian Jurečka na začátku dubna přijal pozvání na setkání s občany v obci Vřesovice, okrese Prostějov. Dostalo se mu velmi milého přivítání, když se při příjezdu ozývala celou vesnicí dechovka. Pan ministr neváhal a společně s ostatními muzikanty si zahrál jednu písničku na tubu.

Marian Jurečka mluvil o motivaci, která ho přiměla ke vstupu do politiky a do lidové strany. Se zaujetím popisoval své rozhodnutí přestat se jen dívat na to, co se ve státě děje, a vlastními silami a poctivou prací přispět ke zlepšení fungování státu.

V druhé části večera měli prostor pro své otázky všichni účastníci a rozvinula se tak poutavá diskuze na témata jako je nezaměstnanost, důchody či jiné problémy, s nimiž se místní lidé potýkají.

Setkání se zúčastnil také kandidát KDU-ČSL do Evropského parlamentu Petr Vysloužil, který se všem představil a pohovořil o tématech, která by chtěl jako evropský poslanec prosazovat.

Fotografie si můžete prohlédnout zde:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.627065760706468.1073741831.356451014434612&type=1


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL