KDU-ČSL: Celostátní konference strany potvrdila volební koalici s hnutím STAN


18.03.2017

Jihlava 18. 3. 2017 – Celostátní konference KDU-ČSL, která se konala v Jihlavě, schválila volební koalici s hnutím STAN.

Nejvyšší stranický orgán strany v době mezi sjezdy, celostátní konference, se sešla v Jihlavě. Jedním z bodů jednání bylo hlasování o případné volební koalici s hnutím STAN. V tajném hlasování byla volební koalice obou subjektů potvrzena.

Volební koalice dvou subjektů znamená, že KDU-ČSL a STAN získají poslance při společném překročení deseti procent volebního zisku, nikoliv pěti jako u stran či hnutí kandidujících samostatně.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL