Marian Jurečka zaštítil zahájení Národní týdne manželství


14.02.2017

Tisková zpráva, 14. 2. 2017

První místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka převzal záštitu nad zahajovací tiskovou konferencí k probíhajícímu Národnímu týdnu manželství.

Hlavním motivem konference byly nejrůznější úhly pohledu na to, jaké recepty na dobré manželství existují. „Rodinu a manželství vnímám jako nejzákladnější a nejdůležitější jednotku společnosti. Dobře fungující rodina a manželství je základním stavebním kamenem a potvrzuje rčení, že rodina je základ státu,“ řekl Marian Jurečka.

Dlouholetou podporovatelkou etické výchovy i prorodinných neziskových organizací ve svém příspěvku k Národnímu týdnu rodiny je také europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL).

"I podle současného občanského zákoníku je manželství trvalý svazek muže a ženy a jeho hlavním účelem je založení rodiny, řádná výchova dětí a vzájemná podpora a pomoc. Význam iniciativy „Národní týden manželství“ je v tom, že manželství zasazuje do kontextu rodiny. Manželství je důležitá instituce – pro nás manžele, ale především pro děti a širší společenství, kterému dává pocit jistoty a perspektivy. Manželství začíná láskou, a zda a proč končí, je jen na nás. Protože vím, jak velkým tlakům musí rodina a manželství odolávat, vítám aktivity, které nabízejí pomoc,“ řekla Michaela Šojdrová.

Podle Mariana Jurečky se KDU-ČSL v současné vládě daří prosazovat řadu opatření pro to, aby se rodinám stále dařilo o něco lépe. „Máme ambici pokračovat nadále pokračovat v prosazování těchto opatření, která umožní sladit rodinný a pracovní život, například pokračováním vytváření částečných úvazků,“ dodal Marian Jurečka. KDU-ČSL chce, aby společnost byla založena na silných vazbách.

„Řeknu něco osobního. Jsem muzikant a od dvanácti let chodím hrát i na pohřby, patří to k životu. A když se pak dívám, vidím, že to nejzásadnější, co po nás na tomto světě zůstane, jsou děti a rodina,“ uzavřel Marian Jurečka.

Jedenáctý ročník Národního týdne manželství, nad jehož zahájením převzal Marian Jurečka záštitu, připadl letos na týden 13- - 19. února a opět se nese ve znamení podpory manželství. V jeho rámci se koná více než 120 akcí v 50 městech České republiky.

Petra Hrušová

Tisková mluvčí KDU-ČSL

FotogalerieÚvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL