KDU-ČSL: Jsme připraveni jednat o spolupráci se Starosty a nezavislými


16.12.2016

Tisková zpráva, 16. 12. 2016

Celostátní konference KDU-ČSL pověřila předsednictvo strany zahájením jednání s hnutím Starostové a nezávislí o možné budoucí spolupráci a společné kandidatuře do sněmovních voleb v roce 2017.

„Debata byla rozsáhlá; celostátnímu výboru i celostátní konferenci jsem předestřel různé varianty spolupráce, zazněly argumenty pro i proti. Po důkladné debatě celostátní konference pověřila předsednictvo strany zahájením jednání s hnutím Starostové a nezávislí,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

Detaily případné spolupráce budou předmětem dalších jednání, Pavel Bělobrádek dále zdůraznil, že přijaté usnesení neznamená schválení spolupráce, ale pouze pověření vyjednávat o možné spolupráci.

„Rizika mohou být na personální úrovni při sestavování kandidátek nebo například programová. Nicméně vše je pouze v obecné rovině a vše bude předmětem následujících jednání,“ dodal Pavel Bělobrádek.

Podle prvního místopředsedy strany Mariana Jurečky by případná úspěšná spolupráce mohla změnit zdejší politickou scénu.

„Naše členská základna nad touto možnou spoluprácí přemýšlí; zaznělo několik názorů a argumentů. Jsme si vědomi, že pokud by se tato spolupráce podařila a dosáhli bychom kvalitního volebního výsledku, tak by to významně změnilo českou politickou scénu. Jedná se o historickou šanci, která zde byla naposledy před patnácti lety. Nyní se jdeme bavit o tom, zda by tato spolupráce byla možná,“ řekl Marian Jurečka.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL