Chci, abychom ze základních komodit dokázali vyrábět finální výrobky


16.01.2014

Prezident Miloš Zeman ho nazval popletou. 1. místopředseda KDU-ČSL a kandidát na ministra zemědělství si z toho ale nic nedělá.

Důležitější pro něj je pravděpobně to, že Zeman k němu nemá výhrady z hlediska odbornosti.

V on-line rozhovoru se čtenáři Jurečky ptali mimo jiné na to, jakým způsobem se zasadí o obnovu venkova. "Chci, aby zemědělství neprodukovalo jen kvalitní komodity (mléko, pšenice, atd.), ale chci, abychom daleko více dokázali z těchto základních komodit vyrábět výrobky s přidanou hodnotou nebo finální výrobky (jogurty, pečivo atd.). Tímto bychom měli vytvářet nová pracovní místa, protože prostor tady je," odpověděl kandidát na ministra.

Saldo v oblasti potravin je podle něj minus třicet miliard korun v neprospěch státu. "Do České republiky se tedy dováží za více než třicet miliard korun potravinářských výrobků, které se u nás prodají a které bychom z většiny byli schopni vyrobit u nás," dodal Marian Jurečka.

Všechny odpovědi naleznete zde: http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-61567020-jak-zlepsi-stav-ceskeho-zemedelstvi-budouci-ministr-marian-jurecka-odpovidal-on-line


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL