Panu prezidentovi přinesu dar z produktů domácího zemědělství


22.01.2014

Kandidáti na ministry se chystají na Hrad. Prezident Miloš Zeman dnes začíná kolečko schůzek. V jeho průběhu si promluví se všemi zvažovanými členy Sobotkovy vlády. Až na základě osobního pohovoru je prý jmenuje. Jako první dorazí v poledne nominovaný ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Přes den přijdou i další kandidáti, ke kterým má prezident stále výhrady.

Třeba na kandidátovi na ministra vnitra Milanu Chovancovi z ČSSD se prezidentovi nelíbilo moc rychlé studium na plzeňské právnické fakultě. Milan Chovanec proto v půl třetí odpoledne zamíří na Hrad s doklady o svém vzdělání. 

„Jsem připraven odpovědět panu prezidentovi na veškeré otázky. Budu s sebou brát dokumenty, které to studium provázely. To znamená jak ty dva roky celoživotního vzdělávání, tak následně těch devět měsíců, tedy celý školní rok bakalářského studia,“ řekl Chovanec. 

O uchazeči na ministra zemědělství, dvaatřicetiletém Marianu Jurečkovi z KDU-ČSL zase prezident řekl, že je popleta. Marian Jurečka mu to prý nebude vyvracet, ale přinese hlavě státu dárek. 

„Vezmu asi nějaký dar, který by měl reprezentovat produkty domácího zemědělství. Budou to nealkoholické produkty,“ dodal s úsměvem Jurečka. 

Na Hrad směřuje i Martin Stropnický z hnutí ANO, jemuž prezident vyčítal malou odbornost. Dokonce o něm řekl, že by to mohla být druhá Karolína Peake v rezortu.  

„Opravdu mám za sebou nějakou profesní dráhu, která si myslím, že mě legitimizuje. A to, že o tom nevím nic nebo nějak zanedbatelně málo, tak tomu není a já věřím, že bude příležitost, abych ho přesvědčil o tom, že o tom vím,“ poznamenal před setkáním s hlavou státu Stropnický. 

Prezident přijme také předsedu KDU-ČSL a kandidáta na ministra bez portfeje pro vědu a inovace Pavla Bělobrádka, Svatopluka Němečka z ČSSD, který by měl vést zdravotnictví, a navečer Antonína Prachaře, kandidáta hnutí ANO na dopravu. 

Autor:  Lenka Jansová

Celý článek zde: http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/zeman-zahajuje-serii-schuzek-s-kandidaty-na-ministry-sejit-se-chce-se-vsemi--1306267


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL