Větší blbost jsem dlouho neslyšel, prohlásil Jurečka o návrhu Šlechtové zestátnit Hrad


12.05.2016

12. května 2016, novinky.cz

Lidovci se ve čtvrtek ostře vymezili proti nápadu ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové z koaličního hnutí ANO, aby Hrad zcela patřil do rukou státu. Její návrh pokládají za neuvěřitelný. Šéf resortu zemědělství Marian Jurečka dokonce uvedl, že větší blbost dlouho neslyšel.

„Areál Pražského hradu by měl patřit státu, má to být zakotveno v ústavě, navrhla Šlechtová. Větší blbost jsem dlouho neslyšel,“ napsal Jurečka na Twitter.

Strana ve čtvrtek vydala tiskovou zprávu, ve které se proti návrhu ohradila. „KDU-ČSL rozhodně návrh ministryně Šlechtové nepodpoří ani ve vládě, ani v parlamentu,“ uvedli lidovci.

Vyvlastnění je podle nich v demokratické společnosti naprosto krajní alternativou, k níž se sahá ve chvíli, kdy jde o velmi důležitý veřejný zájem a žádné jiné řešení není možné.

„V případě Pražského hradu neplatí ani jedno. Neexistuje žádný legitimní veřejný zájem zbavit vlastníky jejich majetku a ani nenastal žádný konflikt, který by bylo třeba řešit takto drastickým zásahem do jednoho ze základních občanských práv,“ stojí v prohlášení.

Lidovci už v minulosti jasně řekli, že jakékoli změny v církevních restitucích by považovali za porušení koaliční dohody a mohlo by to pro ně znamenat odchod z vlády.

zpeNovinky

Celý článek ZDE.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL