Návštěva u pana prezidenta


23.01.2014

S velkým dárkovým balíkem s mléčnými výrobky a uzeninami dorazil za prezidentem Milošem Zemanem na Hrad kandidát na ministra zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL. A rýpl si přitom do předsedy hnutí ANO a budoucího vládního kolegy Andreje Babiše, jenž povede finance a Zemanovi také přinesl potraviny z produkce jeho firmy.

"Přinesl jsem panu prezidentovi koš Kosteleckých uzenin," řekl Babiš novinářům po středečním setkání s prezidentem, na němž mu Zeman potvrdil, že ho do vlády skutečně jmenuje.
 
O pár hodin později se na Pražském hradě objevil Jurečka, který přišel ze Sněmovny pěšky a nesl velkou papírovou tašku s dárkovým balíčkem s potravinami. "Jsou tam nějaké sýry, uzeniny, králičí paštika," popisoval první místopředseda KDU-ČSL.
 
Na dotaz novinářů, jestli ví, že už před ním podobný dárek pro prezidenta přinesl Babiš, Jurečka opáčil. "To je z malých a středních firem. To není žádná velkokapacitní výroba, to ani doma nekupujeme. Kostelecké uzeniny jedině na návštěvě, kdyby to někdo nakrájel, tak to nevědomky pojím," rýpl si první místopředseda lidovců do budoucího vládního kolegy.
 
A v podobném duchu se Jurečka vyjádřil i po setkání s prezidentem. "Byl příjemně potěšen. Já jsem mu říkal, že tento balíček se s tím, který už dostal, nedá srovnávat, protože to jsou kvalitní regionální výrobci uzenin," řekl Jurečka.
 
Bylo to podle něj příjemně strávená hodinka, kde se vůbec nedostali k tomu, že místopředseda lidovců po Zemanově vrávorání nad korunovačními klenoty napsal, že by se prezidentovi nemělo stávat, aby působil jako namazaný ruský mužik. "To jsme vůbec nerozebírali," řekl Jurečka. Zeman se spokojil s tím, že ho před pár dny, když komentoval kandidáty do vlády označil za popletu. Jurečka ve středu řekl, že dostal od Zemana příslib, že ho jmenuje ministrem zemědělství.
 
Autor: Josef Kopecký
 
Celý článek zde: http://zpravy.idnes.cz/jurecka-prinesl-zemanovi-potraviny-soutezil-s-darkem-od-babise-pst-/domaci.aspx?c=A140122_190235_domaci_kop
 
 
Záznam brífingu, kde Marian Jurečka popisuje svou schůzku s panem prezidentem můžete shlédnout zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nejnovejsi-videa/259400-jurecka-po-schuzce-se-zemanem-byla-to-prijemne-stravena-hodinka/

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL