Lidovci půjdou do boje o olomouckého hejtmana opět se zelenými


25.04.2016

Olomouc – Lidovci jdou v Olomouckém kraji do krajských voleb opět se Stranou zelených. Opakování spolupráce z posledního volebního období v pondělí podepsali zástupci obou stran. Na kandidátce je doplní ještě několik starostů a nezávislých.

Dohodu podepsal za lidovce lídr kandidátky a místostarosta Velké Bystřice Ivo Slavotínek a za Stranu zelených jejich krajský předseda a dvojka koalice Jiří Roubík. Dalšími jmény jsou místostarosta Kostelce na Hané František Horák (KDU-ČSL), starosta Zábřeha František John (KDU-ČSL) nebo náměstek olomouckého primátora Ladislav Šnevajs (KDU-ČSL). Poslední místo patří ministrovi zemědělství a 1. místopředsedovy lidovců Marianu Jurečkovi z Rokytnice u Přerova.

"Kraj teď střední školství vůbec nezvládá"

„Opíráme se nejen o zkušené a věrohodné komunální politiky, ale také o osobnosti z nejrůznějších společensky důležitých oborů," řekl Jiří Roubík.

Mezi priority zařadila Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty zadržování vody v krajině, podporu rodin nebo učňovská stipendia.

„Kraj teď střední školství vůbec nezvládá," uvedl Marian Jurečka.

Spolupráce lidovců se zelenými na krajské úrovni se podle představitelů stran vyplatila. „Máme společné priority a dokážeme se domluvit a najít kompromis i v oblastech, kde jsou naše názory rozdílné. Současná koalice tvořená ČSSD a komunisty nedává záruku na dobré fungování kraje pro další období," sdělil Ivo Slavotínek.

Volby by měly být v říjnu. V pětapadesáti­členném zastupitelstvu dnes mají kromě koaličních ČSSD a KSČM zástupce i ODS, Koalice pro Olomoucký kraj a TOP 09 s podporou STAN.

Autor: Ondřej Zuntych

Zdroj: http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/lidovci-pujdou-do-boje-o-olomouckeho-hejtmana-opet-se-zelenymi-20160425.html

FotogalerieÚvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL