Události ČT: Návrh KDU-ČSL ke státním půjčkám pro mladé rodiny s dětmi


25.02.2016

Události, Česká televize, 24. 2. 2016

"Tato státní půjčka nabízí věci navíc, které jiný komerční produkt nenabízí. Např. přerušení splácení až na 2 roky v době, kdy se narodí dítě nebo žadatel ztratí zaměstnání.

Jako KDU-ČSL navrhujeme, aby v rámci těchto státních půjček bylo za každé narozené dítě odečteno z jistiny například až 30 tisíc korun. To znamená, když si vezme rodina, která má 4 děti, půjčku 600 tisíc korun, tak by měla nárok si z této půjčky odečíst až 120 tisíc korun a státu je nesplácet. Bylo by to bráno jako podpora státu pro ty, kteří chtějí investovat do budoucí generace."

Celý rozhovor o státních půjčkách pro mladé rodiny můžete zhlédnout ZDE.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL