Marian Jurečka hostem Interview ČT24


11.01.2016

8.1.2016 ČT 24 Interview ČT24

Poslanci dnes znovu bez výsledku několik hodin debatovali o elektronické evidenci tržeb. Pravicová opozice schválení zákona opět úspěšně blokovala a tak se k nim politici znovu vrátí za dva týdny. Podle předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka chce koalice zákon ve sněmovně prosadit do konce ledna, a to všemi možnými prostředky. Co to znamená a jak velký problém představují pro premiéra úniky z jeho elektronické pošty? Zeptali jsme se místopředsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky.

Německem posledních dnů hýbe aféra se sexuálním obtěžováním žen během silvestrovské noci v několika městech muži afrického a arabského původu. Pro tvrdý postih a vyhoštění pachatelů je i kancléřka Merkelová. Změní podle vás tahle kauza přístupu Unie k běžencům?

Marian Jurečka: "My bychom měli umět velice dobře odlišovat, kdo opravdu tu pomoc potřebuje a ti, kteří se chovají tímto způsobem okamžitě vyhostit a jednoznačně tvrdě tyto incidenty trestat. Jsme připraveni pomoct těm, kteří to opravdu potřebují, ale musí dodržovat naše pravidla, naše zvyklosti a zapomenout na právo šaría. Prostě žena je u nás člověk, kterého si vážíme, je to můj partner, jsme na stejné úrovni a na nadřazenost mužů ať tady zapomenou. To tady nemůžeme v Evropě a v České republice tolerovat ani náhodou."

Záznam pořadu naleznete ZDE.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL