Ministr zemědělství Marian Jurečka očekává pátého potomka


23.10.2015

Olomoucký deník, 21. října 2015

Olomoucký kraj - Marian Jurečka, ministr zemědělství, očekává v březnu narození pátého potomka. Uvedl to v on-line rozhovoru pro Olomoucký deník.

Ministr Marian Jurečka má dosud čtyři děti, samé chlapce. Poslední se narodil na konci loňského března. „V březnu čekáme další přírůstek do rodiny, takže se rozrosteme do formátu 5+2. :-) Zda to bude holčička nebo kluk, nevíme. Ale je teď na zvážení, když už máme čtyři kluky, jestli i kdyby to byla holčička, aby z ní nakonec zbylí sourozenci neudělali kluka :-),“ napsal Jurečka v on-line rozhovoru.

„Moje manželka to má nyní velmi těžké, do Prahy odjíždím v pondělí brzy ráno a vracím se většinou v pátek pozdě večer. Rodina mě tak vidí pouze v sobotu a neděli, a to ještě mám i o víkendech různé pracovní povinnosti. Opravdu si zaslouží manželka velké poděkování, protože občas přijdou lidé neohlášeně přímo domů řešit své problémy. Takže i o víkendech mám poměrně veselo,“ dodal.

Ministr Jurečka čelil v rozhovoru i otázkám lidí, kteří nejsou spokojeni s tím, že obchody dávají přednost zahraničním potravinám před českými a že výrobky stejné značky mají lepší složení v zemích na západ od našich hranic.

Rozdílnou kvalitu výrobků podle něj nelze řešit jinak, než na úrovni celé EU. „Výrobce totiž uvádí na etiketě skutečné složení, tudíž spotřebitele dle zákona neklame, ale stejnou grafikou u tohoto výrobku vyvolává dojem, že jde o úplně stejný produkt jako v Německu. Proto je potřeba mít stejný legislativní přístup celé EU, abychom tento problém dokázali vyřešit. Byť se o to já osobně snažím, tak většinová vůle ostatních zemí k tomu není.“

Co se týká produktů z ciziny (ministr konkrétně odpovídal na otázku jablek), platí podle Jurečky základní princip: řetězce nám nabízejí pouze to, co my kupujeme. „Takže se musíme daleko více hlásit o to, abychom za naše peníze požadovali česká jablka,“ sdělil českým spotřebitelům.

 

Profil Mariana Jurečky

narozen 1981 v Přerově

Ministr zemědělství Marián Jurečka vystudoval Mendlovu univerzitu v Brně, obor rostlinolékařství

od roku 2002 se živí jako soukromě hospodařící zemědělec na rodinné farmě v Rokytnici u Přerova

pracoval několik let i jako vedoucí střediska ve firmě Lukrom, později pak ve společnosti Agro

s manželkou vychovávají čtyři syny

jako své hlavní záliby uvádí florbal, hru na tubu a zemědělskou techniku

do KDU-ČSL vstoupil v roce 1999, od roku 2011 je 1. místopředsedou strany

od ledna 2014 ministr zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky

 

On-line rozhovor zde

http://olomoucky.denik.cz/online-rozhovor/ministr-zemedelstvi-marian-jurecka-on-line-20151019.html

 


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL