Prohlášení KDU-ČSL a Strany zelených, jako koaličních subjektů Koalice pro Olomoucký kraj, ke kauze hejtmana Rozbořila


15.10.2015

Tiskové prohlášení, 15.10.2015

KDU-ČSL a Strana zelených, jako koaliční subjekty Koalice pro Olomoucký kraj, jsou velmi znepokojeny událostmi souvisejícími s osobou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila (ČSSD) a především mlčením pana hejtmana, od kterého očekávají osobní reakci, vysvětlení, resp. vyvrácení obvinění, které je vůči němu policií vzneseno.

Koalice pro Olomoucký kraj ctí presumpci neviny, a proto důrazně žádá pana hejtmana, aby ještě dnes 15. října 2015 svou situaci věrohodně vysvětlil. Pokud by se tak nestalo, pak musí vyvodit osobní odpovědnost podobně, jako k ní vyzýval svého stranického kolegu, bývalého 1. náměstka hejtmana Aloise Mačáka, který ani nebyl obviněn ze spáchání trestného činu, ale jednal pouze neeticky.

Je nutné, aby hejtman Rozbořil vysvětlil celou kauzu a zdůvodnil, proč nekomunikuje s veřejností a přestal chodit do úřadu.

Pokud by měl platit princip, který hejtman Rozbořil naznačil před měsícem vůči svému náměstku Mačákovi, pak by měl v tuto chvíli rezignovat. Jestliže to neučiní, mělo by o jeho odvolání z funkce rozhodnout nejbližší jednání zastupitelstva Olomouckého kraje, které musí být svoláno co nejdříve.

Ivo Slavotínek, předseda KV KDU-ČSL Olomouckého kraje

Jiří Roubík, předseda KV Strany zelených v Olomouckém kraji

Marian Jurečka, 1. místopředseda KDU-ČSL


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL