Děti zaměstnanců Ministerstva zemědělství, které dnes šly do vlastní „školky“ Klásek, vítal ministr Marian Jurečka


02.09.2015

Tisková zpráva – Naplno dnes začala fungovat dětská skupina Klásek, kterou v červenci pro letní zkušební provoz otevřelo ve vlastních prostorách Ministerstvo zemědělství. Vychází tak vstříc rodičům, kteří mívají problém sehnat pro své děti školku nebo je pro ně příliš vzdálená od místa, kde pracují.

„Dětská skupina sídlí přímo v budově Ministerstva, protože chceme rodičům například zkrátit zdlouhavé cestování do školky a pak do zaměstnání. Získají tím čas, který mohou strávit s rodinou. Doufám, že se v Klásku bude dětem líbit, stejně jako těm, které sem chodily při letním zkušebním provozu. Paní učitelky s nimi budou mít hudební, tělesnou, dramatickou i výtvarnou výchovu a budou s nimi chodit na procházky. Dohodli jsme se s radnicí Prahy 1, že můžeme využívat všechny blízké parky a hřiště,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Do dětské skupiny Klásek přihlásili zatím zaměstnanci Ministerstva 14 dětí pro školní rok 2015/2016, celková kapacita je 24 předškoláků ve věku od 2,5 do 7 let.

Rekonstrukce a vybavení místností pro děti stálo necelé dva miliony korun, které z vlastních zdrojů vyšetřilo MZe. Nábytek a zařízení vyrobil spolek Pomoc Týn nad Vltavou, se kterým Ministerstvo dlouhodobě spolupracuje. Sdružení zaměstnává v řemeslech souvisejících se životem na venkově lidi se zdravotním postižením. Odebíráním jejich výrobků a služeb podporuje MZe zaměstnanost sociálně ohrožené skupiny obyvatel.

Hynek Jordán

tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

FotogalerieÚvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL