Trápení se suchem: Marian Jurečka hostem Událostí, komentářů


14.08.2015

12.8.2015 22:00 ČT 24

Česko zažívá nejhorší sucho za posledních 12 let. Ničí úrodu, zvyšuje spotřebu energií, způsobuje požáry. Vysoké teploty přepisují rekordy téměř každý den. Kvůli dlouhotrvajícímu suchu se začíná mluvit o nejrůznějších vodohospodářských investicích. Bude to prospěch pro betonářskou lobby, nebo pro všechny? A co se dá udělat už teď? Hosty budou ministr životního prostředí Richard Brabec /ANO/, ministr zemědělství Marian Jurečka /KDU-ČSL/, expert na zemědělství, životní prostředí a venkov František Havlát, generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský a starosta Němčovic Karel Ferschmann /BEZPP/.

Marian Jurečka: "Mluvíme o celém souboru opatření, od těch nejdrobnějších věcí, které je potřeba změnit, tedy o způsobu hospodaření zemědělců, agrotechnice, způsobu vybírání plodin, pro které oblasti až po takové věci, jako je budování závalové infrastruktury, budování drobných mokřad, budování rybníků až potom jsou samozřejmě v úvaze stavby střední velikosti na některých tocích. Dneska z dat vidíme, že například taková Sázava, Berounka a Bečva jsou na 10 % srpnových průtoků a prostě ta voda tam není. A když není voda v řece, tak klesá také stav zásob spodní vody a vlastně občané potom mají velký problém, aby měli vůbec nějakou vodu ve studních."

Záznam pořadu naleznete ZDE.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL