Hostem Press klubu: Lidovci nejsou jen pro věřící lidi!


07.06.2015

7.6.2015 17:00 Frekvence 1 Press klub

Naše strana není určená jenom věřícím lidem! V Pressklubu rádia Frekvence 1 to v neděli řekl ministr zemědělství a místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Marina Jurečka: "Dost často jsem zaznamenával lidi, kteří za mnou přišli a říkali: 'Vy jste dobří, my vám fandíme, to co děláte ve vládě je dobré, ale my nejsme věřící.' Takže vlastně oni už dopředu vyloučili tu variantu, že i když KDU-ČSL fandí a naše kroky se jim líbí, tak že když nechodí do kostela, nejsou věřící, tak že nás nemohou volit. A to je potřeba prostě vysvětlit, že to K v názvu, to křesťanská, je o tom, že máme program, který je postavený na tradičních hodnotách, ale nesouvisí to s tím, kdo jaké máme vyznání."

Poslechněte si záznam pořadu zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL