Hostem Událostí, komentářů k tématu elektronické evidence tržeb


04.06.2015

3. 6. 2015 ČT Události, komentáře

Vláda dala zelenou i další zásadní změně, a to elektronické evidenci tržeb. Do rozpočtu má přinést miliardy korun. Pravicová opozice předlohu kritizuje a ve sněmovně plánuje obstrukce. Jsou registrační pokladny potřeba?

Nebo jde jen o zbytečnou komplikaci pro podnikatele? Diskutoval ministr zemědělství, 1. místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka a předsedkyně pražských zastupitelů ODS Aleksandra Udženija.

Marian Jurečka: "Po dvou měsících našich připomínek se dnes po hodinu a půl trvající diskusi na vládě podařilo naše připomínky prosadit do konečného paragrafovaného znění zákona a do důvodové zprávy i do zprávy RIA. Andrej Babiš dnes přivedl svůj tým z ministerstva financí, který dokázal vysvětlit některé argumenty a dokázal zároveň upravit i to znění zákona přímo na jednání vlády, kdy se tento bod, řekněme, na zhruba hodinu a půl přerušil, kdy tito lidé tyto věci dopracovali a na závěr jednání vlády tyto věci předložili v tom znění, o kterém jsme my zhruba dva a půl měsíce hovořili."

Na záznam pořadu se můžete podívat zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL