Marian Jurečka znovu zvolen 1. místopředsedou KDU-ČSL


23.05.2015

Celostátní sjezd KDU-ČSL ve Zlíně zvolil nové vedení strany.

Předsedou KDU-ČSL byl 1. kole volby zvolen Pavel Bělobrádek, který získal 251 hlasů. "Děkuji za důvěru, velice si jí vážím. Věřte, že budu dělat maximum, abych vaše očekávání splnil. Děkuji a zdař Bůh!," řekl nově zvolený předseda strany Pavel Bělobrádek.

S počtem 148 hlasů ze 181 platných hlasů se 1. místopředsedou KDU-ČSL stal Marian Jurečka. Po svém zvolení poděkoval za získané hlasy: "Věřím, že budeme dobrý tým. Děkuji za vaše hlasy a těším se na další spolupráci." Druhým kandidátem na post 1. místopředsedy byl Miroslav Rovenský. Jan Bartošek se kandidatury vzdal.

Delegáti zlínského Sjezdu zvolili i místopředsedy strany. Stali se jimi: Ondřej Benešík (237 hlasů), Zuzana Roithová (220 hlasů), Jan Bartošek (205 hlasů) a Jiří Mihola (204 hlasů). Nezvolenými kandidáty byli Tomáš Zdechovský (77 hlasů) a Miroslav Rovenský (50 hlasů).

FotogalerieÚvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL