Hrozí zdražení potravin? Hostem Událostí, komentářů.


21.05.2015

20.5.2015 22:00 ČT 24 Události, komentáře

Novela zákona o významné tržní síle může údajně zdražit potraviny a narušit tržní prostředí. Z jednostranné regulace budou těžit výlučně dodavatelé a v konečném důsledku postihne zákazníky. Tvrdí to Svaz obchodu a cestovního ruchu. Ministr zemědělství ani Potravinářská komora nesouhlasí. Téma pro ministra zemědělství, 1. místopředseda KDU-ČSL Mariana Jurečku a předsedu poslaneckého klubu TOP 09, 1. místopředsedu strany Miroslava Kalouska.

Marian Jurečka: "Já si myslím, že to je opravdu neoprávněná obava. Ten zákon, pokud tady dneska budeme mít obchodní řetězce a některé tady jsou, které se chovají férově a eticky vůči svým dodavatelům, tak vůbec z té novely zákona nemusí mít žádný strach. Je to stejné přirovnání, jako kdybych mluvil o tom, když před lety, než byla regulace Evropské unie pro telekomunikační služby a telefonovali jsme si tady za desítky korun v rámci roamingu například do Chorvatska, tak kdyby tehdy někdo říkal, že tou regulací zdraží telekomunikační služby, nezdražily, opak byl pravdou díky té konkurenci, která tady je, takže já tvrdím, že féroví odběratelé nemusí mít z této novely žádný strach a k žádnému zdražení potravin vůbec nedojde."

Pořad je ke shlédnutí zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL