V otázce biopaliv zachovejme chladnou hlavu


20.05.2015

Tisková zpráva, 20.5.2015

Daňová podpora biopaliv bude pokračovat. Místopředseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek obvinil celou koalici ze lží a krádeží. Nedodal, že stejný materiál, jako sněmovní tisk 418, sám předložil Poslanecké sněmovně už v roce 2009. Tehdy zaváděl podporu biopaliv v České republice z pozice ministra financí.

„Současná vládní koalice má v prvním čtení novelu zákona o spotřební dani. Tato novela poprvé historicky ruší plnou podporu vysokoprocentních biopaliv a zavádí zdanění vysokoprocentních biopaliv pro příštích pět let. Brusel nám nic nediktuje. K závazkům nahrazení fosilních paliv deseti procenty biopaliv v dopravě a snížení emisí skleníkových plynů o šest procent se zavázala vláda Petra Nečase stejně dobrovolně, jako ostatní státy EU,“ řekl Marian Jurečka, ministr zemědělství.

Ukončení vysokoprocentních biopaliv by v neposlední řadě znamenalo zvýšení cen pohonných hmot v České republice. A tím také komplikace pro zemědělce, kterym by toto opatření snížilo výdělky, ale také pro dopravní podniky a další spotřebitele, kteří biopaliva nejvíce využívají.

Celá zpráva zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL