Marian Jurečka ukončil funkci předsedy KDU-ČSL v Olomouckém kraji


02.05.2015

Marian Jurečka se rozhodl znovu nekandidovat na post předsedy KDU-ČSL v Olomouckém kraji. Ve funkci ho vystřídal dosavadní místopředseda Ivo Slavotínek, který je zároveň místostarostou Velké Bystřice. O jeho zvolení rozhodli delegáti krajské konference, která se konala v sobotu 2. května 2015 v Haňovicích.

Po dvou letech ve funkci tak Marian Jurečka předal vedení strany v Olomouckém kraji a sám se stal už jen řadovým členem krajského výboru. Chce teď mít více prostoru pro svou práci ministra zemědělství a poslance za Olomoucký kraj. Ze stejného důvodu také na konci března 2015 ukončil své členství v krajském zastupitelstvu Olomouckého kraje a mandát předal Jiřímu Roubíkovi, který byl náhradníkem na kandidátce Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL