Ať Babiš ukáže, jak zlepšuje výběr daní


28.04.2015

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) by měl svým koaličním partnerům ukázat, jak postupuje v zefektivňování výběru daně z přidané hodnoty. Žádá to po něm ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), podle kterého ministerstvo financí nevyčerpává všechny prostředky, jak efektivnějšího výběru dosáhnout.

„Vybereme zhruba 105,7 miliardy korun na DPH. Ve srovnání s ostatními státy EU jsme nad průměrem v nevýběru,“ zkritizoval Jurečka činnost svého koaličního kolegy Andreje Babiše.

Žádá proto Babiše, aby na některém z příštích jednání zástupců koalice přinesl prezentaci a předvedl kolegům z vlády, jak postupuje v zefektivňování výběru DPH a jaké další kroky v této oblasti chystá do budoucna.

„Chci vidět systémové změny a opatření, která se v této oblasti dějí, abychom mohli říci: Ano, udělali jsme maximum pro to, aby se výběr především DPH v České republice zlepšil,“ řekl Jurečka.

„Rád se nechám příjemně překvapit, zatím mám spíše dojem, že nevyčerpáváme všechny možnosti, jak tu činnost zefektivnit,“ dodal.

Václav Lang, Novinky

Celý článek zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL