Pracovní cesta do Etiopie


17.02.2015

Víkend jsem strávil pracovní cestou do Etiopie, kde jsem se setkal s ministrem zemědělství, prezidentem Etiopie, ředitelem zemědělské rozvojové agentury.

Velice důležitá jednání, české firmy zde dodávají technologie již několik desetiletí a mají velice dobré jméno a nadále o naše firmy mají zájem a chtějí spolupracovat. Posledním výsledkem je právě výstavba celého pivovaru, který naše firmy dodaly za dva roky a už jehož slavnostního otevření jsem mohl být. Je to úžasná země, která se bude rozvíjet a kde máme opravdu dobrou pověst.

Byla to velmi zajímavá a myslím, že i pro naše zemědělství a potravinářsví užitečná návštěva. Zájem Etiopie o naše výrobky a o spolupráci je opravdu veliký, navíc z minulosti je to oboustranně prověřená spolupráce.

Fotografie si můžete prohlédnout zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.830064880400599.1073741842.722948704445551&type=1&pnref=story


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL