Ministr Jurečka četl dětem


17.10.2014

Olomouc, 17. října 2014 – Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pátek 17. října četl dětem v Církevní mateřské škole Ovečka v Olomouci. Zapojil se tak do celostátní akce Celé Česko čte dětem®, v rámci které se různé osobnosti ze světa kultury, sportu, umění a jiných sfér života účastní čtenářských akcí pro děti. K zapojení se do akce Jurečku pozvala ředitelka školy Ilona Hamplová.

Marian Jurečka četl úryvek z knihy Školák Kája Mařík, kterou měl sám ve svých dětských letech rád. Mezi další jeho oblíbené knihy patřily Gabra a Málinka, Děti Bullerbynu, O letadélku Káněti, Rumcajs a další.

Nezisková organizace Celé Česko čte dětem® byla založena v roce 2006 a od té doby je úspěšně realizována stejnojmenná celostátní kampaň v České republice. Tato osvětová a mediální kampaň, největší svého druhu v České republice, se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, ale také na propagaci hodnotné literatury a budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení.

Smyslem Církevní mateřské školy Ovečka v Olomouci je, aby se dítě v raném věku, kdy se utvářejí základy jeho osobnosti, vyvíjelo harmonicky v souladu s křesťanskými hodnotami. Prioritou CMŠ je vytvořit bezpečné, klidné prostředí, které je založeno na pěstování dobrých vztahů, důvěře a toleranci.

FotogalerieÚvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL