A přeci to jde. Jurečka už ušetřil skoro čtvrt miliardy


10.03.2014

Na ministerstvu zemědělství probíhají pořádné škrty. S jejich pomocí už podleinformací České televize ušetřil ministr Marian Jurečka /KDU-ČSL/ přibližně čtvrt miliardy. A to je v čele resortu jen krátce přes měsíc.

Vláda Bohuslava Sobotky byla jmenována teprve koncem ledna. To ale ministru zemědělství vůbec nebrání začít šetřit. Ostatně vláda si předsevzala, že před případným zvyšováním daní musí přijít zásadníúspory.

Jurečka podle webu ČT zatrhnul najímání externích právníků. To byla v minulosti běžná praxe, přestože má zemědělství vlastní právní oddělení. Plánuje také zrušit zakázku na externí právníky pro státní podnik Lesy ČR. Ta má hodnotu 180 milionů korun. Další dva miliony se ušetří tím, že nebudou použity na kampaň pro zviditelnění ministerstva.

 

Ušetřit se snaží na všech resortech. Tím totiž podmínilo hnutí ANOdiskuzi nad případným zvyšováním daní. Proto byly spuštěny hloubkové audity, které mají nalézt ty položky, které zbytečně zatěžují rozpočty.

Autor: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Celý článek zde: http://domaci.eurozpravy.cz/politika/88967-a-preci-to-jde-jurecka-uz-usetril-skoro-ctvrt-miliardy/


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL