Marian Jurečka v pořadu Události, komentáře


02.07.2014

Spor o českého kandidáta na eurokomisaře nebo obsazování postů v dozorčích radách státních podniků – hlavní témata jednání koaliční rady. Šéf státní kasy Andrej Babiš vysvětloval, proč do ČEZu dosadil lidi blízké hnutí ANO. Lidovci pak koaličním partnerům navrhli, aby Česko do Bruselu vyslalo Petra Blížkovského.
Světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch bude vařit pivo v Českých Budějovicích. Firma se stala stoprocentním vlastníkem pivovaru Samson. V jednom městě se tak střetne se svým konkurentem – Budějovickým Budvarem, se kterým vede spory o značku Budweiser.
Toto byla témata, která okomentoval ministr zemědělství Marian Jurečka 2. 7. 2014 v Událostech, komentářích.

 

Záznam pořadu Naleznete zde: www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/214411000370702/


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL