Pouť rodin


18.05.2014

Již podeváté v řadě se na Svatém Kopečku u Olomouce sešli rodiče, děti a mnoho dalších poutníků k oslavě dne rodin. Pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky uspořádala olomoucká KDU-ČSL ve spolupráci s Centrem pro rodinný život Pouť rodin.

Ani nepříznivé počasí toho víkendu poutníky neodradilo a bazilika Navštívení Panny Marie se naplnila doslova pookraj. Jak řekl celebrující otec Josef Nuzík (v zastoupení arcibiskupa Jana Graubnera), tolik dětí a kočárků pohromadě v jednom kostele asi ještě nikdy neviděl. S kočárkem a čerstvě narozeným miminkem bylo možné mezi poutníky zahlédnout také ministra zemědělství Mariana Jurečku, který dorazil s manželkou a všemi čtyřmi dětmi.

Po mši svaté se účastníci přesunuli do klášterní zahrady, kde bylo připraveno nejen dobré občerstvení, ale také opravdu pestrý program. Děti se s radostí v očích vrhly na nafukovací hrad a skákaly do únavy, plnily nejrůznější úkoly na jednotlivých stanovištích, které pro ně připravili olomoučtí skauti, a kdo z dětí dokázal splnit všechno, vyhrál pro svou rodinu vstupenku do ZOO.

Dospělé hned od začátku uvítal svým perfektním výkonem zpěvák Pavel Helán. S nadšením jeho vystoupení poslouchala také kandidátka do Evropského parlamentu Michaela Šojdrová. Další kandidát, Pavel Svoboda, zase poutníkům zahrál krásné písničky se svou Ztracenou kapelou.

Všichni si z tohoto krásného dne jistě odnesli mnoho dojmů. Mezi nimi také bývalý poslanec KDU-ČSL Tomáš Kvapil, který tuto tradici Poutě rodin před devíti lety založil.

Autor fotografií: Zdislav Ház

FotogalerieÚvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL