Marian Jurečka (KDU-ČSL): V každé situaci bychom měli ctít Ústavu


28.04.2021

Události, komentáře

Část opozice chce vyvolat hlasování o nedůvěře menšinové vládě Andreje Babiše. Proč? A proč teď? To byly klíčové otázky v úterních Událostech, komentářích pro předsedu KDU-ČSL Mariana Jurečku, předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka /ANO/ a předsedu KSČM Vojtěcha Filipa.

V úvodu pořadu Marian Jurečka reagoval na otázku, proč nyní vyjadřovat nedůvěru vládě. „Těch důvodů je tady vícero, já uvedu jenom některé. Jsou to kauzy této vlády, nezvládnutá pandemie, nevyjasněné věci kolem kauzy Vrbětice a mnoho dalších. Navíc menšinovou vládu přestali podporovat komunisté, protože ztratila i jejich důvěru. V takové situaci je třeba ctít Ústavu a měl by přijít premiér a říci si o důvěru. A buďto ji získá nebo ne. Pak by měly následovat další logické ústavní kroky. Pan premiér, ač k tomu byl vyzván, si o důvěru neřekl. Proto my chceme podle Ústavy nejprve vyvolat hlasování o vyjádření důvěry vládě, a pakliže ji nezíská, krok číslo dvě je hlasování o rozpuštění Sněmovny a předčasné volby. Mimochodem to samé říkají dlouhodobě Piráti a Starostové, ale není logické mluvit o rozpuštění Sněmovny, když není vyjádřena nedůvěra vládě.“

Více zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL