Jurečka k Babišově střetu zájmů: Normální politik by si sbalil housličky a odešel


26.04.2021

CNN Prima NEWS

Podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky se česká politika nachází v situaci, která nemá obdoby. Závěry auditu Evropské komise, konstatující střet zájmů Andreje Babiše, jsou definitivní a Česká republika se proti nim už nemůže odvolat. Česko by se mohlo obrátit na Soudní dvůr Evropské unie. „To ale nemá odkladný účinek a Česká republika přijde o desítky až stovky milionů korun,“ uvedl Jurečka ve vysílání CNN Prima NEWS.

„Vypadá to tak. Je do definitivní rozhodnutí, nelze se proti němu odvolávat,“ reagoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka na dotaz CNN Prima NEWS, zda České republice hrozí, že bude muset vracet peníze do evropských rozpočtů. Jediná možnost podle něho je, že by Česko podalo žalobu k Soudnímu dvoru Evropské unie. To ale prý nemá odkladný účinek.

„V praxi to funguje tak, že Evropská komise vyčíslila částku, která byla v rozhodném období čerpána neoprávněně, a při nejbližší příležitosti, kdy nám bude posílat další tranši peněz, ji o tuto částku sníží. Není to tak, že by se komise s Českou republikou několik měsíců handrkovala, ale strhne si to z peněz, které do České republiky půjdou,“ vysvětlil Jurečka. Podle šéfa lidovců tak Česko může přijít o desítky až stovky milionů korun.

Více zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL