Únik kyanidu do Bečvy bude vyšetřovat sněmovní komise. Brabcovi se to nelíbí


22.04.2021

Novinky.cz

Sněmovna ve středu schválila zřízení vyšetřovací komise k ekologické havárii na řece Bečvě, kam loni v září unikl jedovatý kyanid. Komise má mít devět členů, každý z poslaneckých klubů bude moci navrhnout jednoho člena. Své zjištění má komise předložit do pěti měsíců od svého vzniku.

Hlasování vyvolaly opoziční strany v čele s KDU-ČSL. Pro zřízení komise zvedlo ruku 52 z 90 přítomných poslanců. Vznik podpořili poslanci napříč stranami s výjimkou zákonodárců za ANO, kteří se převážně zdrželi.

Opozice iniciovala vznik komise zejména kvůli tomu, že původce otravy Bečvy kyanidem není ani po půl roce vyšetřování znám.

Více zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL