Koalice Spolu vyvolá hlasování o nedůvěře vládě


16.04.2021

Novinky.cz

Koalice Spolu ve čtvrtek vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO), aby do týdne požádal Sněmovnu o vyslovení důvěry. Ten pro to ale nevidí důvod, podle něj není dobrý nápad destabilizovat politickou situaci pár měsíců před volbami. Koalice tak zřejmě začne sbírat podpisy pro svolání mimořádné schůze. Na ní bude chtít hlasovat o vyslovení nedůvěry.

„Naše vláda dostala důvěru v roce 2018 a nevidím důvod, proč žádat znovu. Pokud to opozice chce, může to zrealizovat. Pár měsíců před volbami ale podle mě není dobrý nápad destabilizovat politickou situaci, která je stabilní. Měli bychom dovládnout do voleb,” reagoval Babiš.

Pokud by koalice uspěla s vyslovením nedůvěry vládě, jsou podle předsedy ODS Petra Fialy ve hře dva možné scénáře. Rozpuštění Sněmovny a předčasné volby, případně vláda složená z expertů na základě nominace všech stran zastoupených ve Sněmovně.

Předseda lidovců Marian Jurečka dodal, že nechce prodlužovat chaos. „Jsme připraveni jednat a hledat řešení. Pokud ho nenalezneme, pak jsou jediným férovým řešením pro naše občany předčasné volby,” dodal.

Více zde.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL