Aktuality

Schválená koaliční smlouva a jednání o třetím ministerstvu pro KDU-ČSL

Celostátní konference KDU-ČSL na zasedání v neděli 15.12. většinou hlasů schválila znění vládní koaliční smlouvy a vyjádřila vyjednávacímu týmu podporu v dalším jednání.

Aktuálně: K zastoupení KDU-ČSL v případné vládě

Byli jsme přizváni do koalice. Věříme, že kvůli našim schopnostem. Pak je logické, že jsme to chápali jako nabídku se aktivně podílet na práci pro tuto zem.

Hostem Událostí, komentářů

Hostem pořadu byl předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/, předseda poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek /ANO/ a 1. místopředseda KDU-ČSL, předseda poslaneckého klubu Marian Jurečka.

Poslanecký klub KDU-ČSL zvolil nového předsedu

Praha 3. 12. 2013 Poslanecký klub KDU-ČSL si na své úterní schůzi zvolil nového předsedu. Stal se jím dosavadní 1. místopředseda Marian Jurečka.

Při poslancování budu dál farmařit

Přečtěte si povolební rozhovor pro 5plus2: Do křesla v parlamentu usedne z Přerovska Marian Jurečka z KDU-ČSL, který ve volbách dostal nejvíce preferenčních hlasů v kraji, a to 4 490.

Vzkaz voličům

Dnes ve 14:00 se otevřely volební místnosti po celé České republice. V následujících hodinách určíme, jak to u nás bude nadále vypadat...

Poslechněte si Rozhovor s lídrem na ČRo Plus: Marian Jurečka, KDU-ČSL

Český rozhlas Plus na všední dny připravil třiadvacet osmiminutových rozhovorů Petra Hartmana s jednotlivými lídry stran a hnutí kandidujících do sněmovních voleb. Pozvání tentokrát přijal Marian Jurečka, kter...

Marian Jurečka v regionální debatě

Český rozhlas Olomouc přinesl druhou ze série předvolebních debat, ve které si vyměnili názory zástupci ANO 2011, Národních socialistů - levice 21. století a Křesťanské a demokratické unie - Československé stra...

Zemědělství je moje hobby: Čtěte rozhovor pro Naši rodinu

Nadcházející víkend je ve znamení předčasných sněmovních voleb, které zásadním způsobem nastaví kormidlo směřování naší vlasti na několik let. Podaří se křesťanským demokratům historicky první comeback...

Marian party: přidejte se!

Přijďte se se mnou bavit...

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL