Aktuality

Hostem Interview Daniely Drtinové na ČT24

8. 1. 2014: Podívejte se na záznam z živého vysílání.

Nesmíme být popelnicí Evropy

7. 1. 2014: Marian Jurečka je kandidátem na post ministra zemědělství. V rozhovoru pro Novinky krátce po podepsání koaliční smlouvy prohlásil, že by se rád v resortu zaměřil i na oblast kvality potravin.

Ministr na traktoru

6. 1. 2014: Čtěte rozhovor v aktuálním vydání časopisu Týden.

Chci, aby se zvýšila úroveň našeho zemědělství

5. 1. 2014: České zemědělství chce dostat na úroveň Německa a podpořit domácí trh. I to plánuje dvaatřicetiletý Marian Jurečka (KDU- ČSL). Čtěte rozhovor pro Parlamentní listy.

Radostné vánoce a požehnaný nový rok 2014

Radostné vánoce a požehnaný nový rok 2014 přeje Ing. Marian Jurečka, 1. místopředseda a poslanec KDU-ČSL.

Na zemědělství trváme, ale nemusíme být ve vládě za každou cenu

19. 12. 2013: Přečtěte si rozhovor pro iDNES.cz: Neshoda na obsazení postu ministra zemědělství může zhatit jednání o koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL.

Hostem Impulsů Václava Moravce

16. 12. 2013 První místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o budoucí vládní koalici.

Schválená koaliční smlouva a jednání o třetím ministerstvu pro KDU-ČSL

Celostátní konference KDU-ČSL na zasedání v neděli 15.12. většinou hlasů schválila znění vládní koaliční smlouvy a vyjádřila vyjednávacímu týmu podporu v dalším jednání.

Aktuálně: K zastoupení KDU-ČSL v případné vládě

Byli jsme přizváni do koalice. Věříme, že kvůli našim schopnostem. Pak je logické, že jsme to chápali jako nabídku se aktivně podílet na práci pro tuto zem.

Hostem Událostí, komentářů

Hostem pořadu byl předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/, předseda poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek /ANO/ a 1. místopředseda KDU-ČSL, předseda poslaneckého klubu Marian Jurečka.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL