Aktuality

Hanácký ministr Jurečka: Zveřejním mobil, každý rolník mi může zavolat

30. 1. 2014: Pro dvaatřicetiletého Mariana Jurečku (KDU-ČSL) se v posledních týdnech spousta věcí změnila. Svou živnost soukromého zemědělce na Hané vyměnil za kancelář šéfa rezortu na ministerstvu.

Uvedení do úřadu

30. 1. 2014: Marian Jurečka se dnes dopoledne ujal funkce ministra zemědělství. Stalo se tak za přítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky den poté, co Jurečka převzal jmenovací dekret od prezidenta Miloše Zemana.

Obchody by mohly mít povinnost prodávat české potraviny

27. 1. 2014: Obchodní řetězce by podle kandidáta na ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) mohly mít v Česku povinnost nabízet určitý podíl potravin od tuzemských dodavatelů.

Slavnostní otevření nové poslanecké kanceláře

24. 1. 2014: Poslanec Marian Jurečka dnes slavnostně otevřel novou poslaneckou kancelář.

Návštěva u pana prezidenta

23. 1. 2014: Marian Jurečka přišel ze Sněmovny pěšky a nesl velkou papírovou tašku s dárkovým balíčkem s potravinami. "Jsou tam nějaké sýry, uzeniny, králičí paštika," popisoval první místopředseda KDU-ČSL.

Panu prezidentovi přinesu dar z produktů domácího zemědělství

22. 1. 2014: O uchazeči na ministra zemědělství, dvaatřicetiletém Marianu Jurečkovi z KDU-ČSL prezident řekl, že je popleta. Marian Jurečka mu to prý nebude vyvracet, ale přinese hlavě státu dárek.

Moje filozofie je investice do prvovýroby

16. 1. 2014: Čtěte více v rozhovoru pro iDNES.cz

Chci, abychom ze základních komodit dokázali vyrábět finální výrobky

16. 1. 2014: Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL a 1. místopředseda strany se má stát ministrem zemědělství. Na dotazy čtenářů IHNED.cz odpovídal on-line.

Otázky Václava Moravce

12. 1. 2014: Marian Jurečka (KDU-ČSL) hostem druhé části pořadu Otázek Václava Moravce společně se stínovým ministrem zemědělství Pavlem Kováčikem (KSČM) a bývalým ministrem zemědělství Jakubem Šebestou.

Haná je můj domov, domov mých předků a domov mých dětí

9. 1. 2014: Přerov – Kandidát na ministra zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL): „Zemědělcem zůstanu, i když budu pracovat na ministerstvu," říká v rozhovoru pro Přerovský a hranický deník.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.








odkaz Poslanecká sněmovna



odkaz KDU-ČSL