Aktuality

Je nutné vzbudit mezi občany zájem o české potraviny

27. 2. 2014: Marian Jurečka: „Chci hledat všechny možné cesty k tomu, abychom v obchodní síti dokázali zvýšit podíl potravin vyrobených v Česku."

Ministr Jurečka zastavil všechna výběrová řízení nad 5 milionů korun u podřízených organizací

24. 2. 2014: "Mým záměrem je ušetřit na nákupu zboží a služeb, centrální zadávání považuji za efektivní."

Setkání se zemědělskou veřejností z Olomouckého kraje

24. 2. 2014: Ministr zemědělství Marian Jurečka se v pondělí 24. února sešel v Horce nad Moravou se zástupci zemědělské veřejnosti z Olomouckého kraje.

Beseda na téma Církevní restituce

Beseda na téma CÍRKEVNÍ RESTITUCE s předsedou Federace židovských obcí Ing. Petrem Papouškem 25. února v Olomouci.

Ministr zemědělství na jednání v Bruselu nabídl české zkušenosti s projekty „Mléko do škol“ a „Ovoce do škol“

17. 2. 2014: Návrh na změnu podpory pro dodávky ovoce a zeleniny, banánů a mléka do vzdělávacích zařízení byl jedním z bodů jednání Rady pro zemědělství a rybářství, které se dnes konalo v Bruselu.

Ministr Jurečka zastavil výběrová řízení za stovky milionů

11. 2. 2014: Ministr zemědělství Marian Jurečka se rozhodl po prozkoumání podkladů zrušit nebo pozastavit několik výběrových řízení za stovky milionů korun.

Setkání se starosty z Olomouckého kraje

10. 2. 2014: Marian Jurečka se dnes setkal se starosty z Olomouckého kraje.

Nesrovnalosti v zakázkách na MZe

9. 2. 2014: Na ministerstvech KDU-ČSL aktuálně probíhá důsledná kontrola, Marian Jurečka zastavil všechny zakázky nad půl milionu korun a odhalil nesrovnalosti za miliony korun.

Zemědělci by měli být hrdí lidé

8. 2. 2014: Od minulé soboty, kdy se ujal funkce, je Marian Jurečka velmi zaměstnaným mužem. Před ním je mnoho práce, protože farmářská obec je rozpolcená a on by chtěl tento příkop zasypat. Čtěte rozhovor pro de...

Chci prověřit všechny zakázky na svém ministerstvu

3. 2. 2014: Ministr zemědělství Marian Jurečka až do odvolání pozastavil vypisování veškerých veřejných zakázek a výběrových řízení, stejně jako uzavírání nových smluv, které převyšují částku půl mi...

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL