Aktuality

Zvu vás na Pouť veřejných činitelů do Olomouce

Milí přátelé, srdečně Vás zvu 28. září na jubilejní 10. Pouť veřejných činitelů do Olomouce.

Marian Jurečka hostem Václava Moravce v předvolební debatě z Jeseníku nad Odrou

Přímý přenos z Vesnice roku 2013, obce Jeseník nad Odrou v Moravskoslezském kraji.

Marian Jurečka v DVTV nejen o dopadech ruských sankcí a o plánu kampaně na podporu českých potravin

"To nejefektivnější řešení má v rukou český občan. Pokud jen drobně změní svoje nákupní návyky, nemusí se ruské embargo našich zemědělců vůbec dotknout."

Ministr Jurečka k olomouckému referendu o hernách a hazardu

Velmi si vážím heroického úsilí všech, kdo se podepsali, sbírali podpisy či se jinak zapojili do přípravy tohoto referenda. Sehnat tolik podpisů v tak krátké době je obdivuhodný výkon, kterého je schopen málok...

Naším cílem je najít způsoby, jak nejvíce zamezit plýtvání potravinami

Ministr zemědělství Marian Jurečka se dnes setkal se zástupci potravinových bank a nevládních organizací. Hovořili o hledání nástrojů distribuce potravin prostřednictvím potravinových bank.

Ministr zemědělství Jurečka na zasedání v Bruselu hovořil o potřebě mít v záloze další opatření pro zmírnění dopadů ruských sankcí

Za bezprecedentní porušení mezinárodních závazků, na které je třeba zareagovat v rámci Světové obchodní organizace (WTO), označil ministr zemědělství Jurečka ruské sankce na dovoz zemědělských produktů z EU.

Ministr Jurečka: Český trh by se mohl pro některé zboží uzavřít

Pokud nedokáže Evropská unie ochránit české zemědělce a výrobce potravin před dopadem zboží dováženého za dumpingové ceny, uzavře pro ně Česká republika trh. V pondělí to v Olomouci v souvislosti s protirusk...

Společně s Vámi jsem prožil Hanáckou dožínkovou pouť

Příjemná atmosféra, milá setkání, dobré jídlo, dobré pití, skvělá muzika a dobrá nálada. Takto jsem prožil společně s Vámi Hanáckou dožínkovou pouť v Dubu nad Moravou.

Alexandr Mitrofanov: Jurečka jako náznak jiného politika?

Alexandr Mitrofanov: "Jurečka vzbuzuje naděje, že by mohl přijít s jiným modelem chování politika, než který jsme poznali. Zároveň důsledně hájí svobodu a demokracii a drží pevný protikremelský postoj."

Ministr zemědělství Marian Jurečka: Státní správa by měla dávat přednost českým potravinám, a zmírnit tím dopady ruských sankcí

Ministr zemědělství Marian Jurečka vyzývá ostatní ministerstva, krajské úřady a všechny instituce státní správy, aby podpořily české zemědělce a potravináře nákupem českých potravin do svých jídelen.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL