Aktuality

Marian Jurečka znovu zvolen 1. místopředsedou KDU-ČSL

"Věřím, že budeme dobrý tým. Děkuji za vaše hlasy a těším se na další spolupráci."

Hrozí zdražení potravin? Hostem Událostí, komentářů.

O novele zákona o významné tržní síle jsme mluvili v Událostech, komentářích. Féroví odběratelé nemusí mít z této novely žádný strach a k žádnému zdražení potravin nedojde.

V otázce biopaliv zachovejme chladnou hlavu

Současná vládní koalice má v prvním čtení novelu zákona o spotřební dani. Tato novela poprvé historicky ruší plnou podporu vysokoprocentních biopaliv a zavádí zdanění vysokoprocentních biopaliv pro příštích...

Obchodní řetězce nesmí zneužívat svého postavení na trhu a znevýhodňovat zemědělce a potravináře

Ministr zemědělství Marian Jurečka se v Bratislavě sešel na dvoudenním zasedání se svými resortními kolegy zemí Visegrádské skupiny.

Pouť rodin 2015

Již 10. ročník poutě rodin byl letos spojen s oslavami výročí 20 let od návštěvy sv. Jana Pavla II na Svatém Kopečku.

Pravidelné kontroly ekologických farem i podniků považujeme za nezbytné

Ministr zemědělství Marian Jurečka se v Bruselu zúčastnil zasedání Rady pro zemědělství a rybářství.

Hostem pořadu Máte slovo

Opravdu nám hospodští a vinárníci servírují blafy a nalévají patoky? Platíme tak za něco, co nám vlastně škodí? Přinesou změny a kontroly větší kvalitu a jistotu zákazníkovi? Hostem pořadu Máte slovo s Mich...

Zvu Vás na Pouť rodin!

Srdečně Vás všechny zvu na tradiční Pouť rodin na Svatý Kopeček u Olomouce. Dobrá příležitost, jak strávit neděli s rodinou.

Marian Jurečka ukončil funkci předsedy KDU-ČSL v Olomouckém kraji

Marian Jurečka se po 2 letech ve funkci rozhodl znovu nekandidovat na post předsedy KDU-ČSL v Olomouckém kraji. Ve funkci ho vystřídal dosavadní místopředseda Ivo Slavotínek.

Ať Babiš ukáže, jak zlepšuje výběr daní

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) by měl svým koaličním partnerům ukázat, jak postupuje v zefektivňování výběru daně z přidané hodnoty. Žádá to po něm ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL