Aktuality

Hospodářské noviny - Komentář Mariana Jurečky: Nenávist k uprchlíkům nikam nevede

V Sýrii bylo vyhnáno z domovů na deset milionů obyvatel. Vyhnaly je chemické zbraně, kazetová munice a další zakázané prostředky.

Děti zaměstnanců Ministerstva zemědělství, které dnes šly do vlastní „školky“ Klásek, vítal ministr Marian Jurečka

Naplno dnes začala fungovat dětská skupina Klásek, kterou v červenci pro letní zkušební provoz otevřelo ve vlastních prostorách Ministerstvo zemědělství.

Blog: Imigranti, sociální sítě a hysterie

Je smutné sledovat silná populistická prohlášení z úst některých politiků a nenávistné komentáře na sociálních sítích. V roce 2001 jsme zde měli velice vážnou situaci a podařilo se ji zvládnout.

Ministr zemědělství Jurečka: Země živitelka propaguje dobrou práci

42. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích zahájil ministr Marian Jurečka.

Hanáci se sešli na Hanácké dožínkové pouti 2015

Průvod od náměstí ke kostelu zahájil v sobotu 22. srpna již tradiční Hanáckou dožínkovou pouť v Dubu nad Moravou.

Ministr Jurečka chce ve školách kromě mléka i mléčné výrobky

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) nesouhlasí s návrhem Evropského parlamentu, aby v projektu školního mléka bylo jen neochucené a neslazené mléko, chce tam i další mléčné výrobky.

Online rozhovor pro Olomoucký deník

Ministr zemědělství Marian Jurečka na vaše otázky odpovídal v pátek 21. srpna od 13 hodin.

Ministr zemědělství Jurečka prosadil posílení Programu rozvoje venkova o 13 miliard korun

Vláda dnes schválila návrh ministra zemědělství na zvýšení příspěvku ze státního rozpočtu do Programu rozvoje venkova z 25 % na 35 %.

Trápení se suchem: Marian Jurečka hostem Událostí, komentářů

Česko zažívá nejhorší sucho za posledních 12 let. Ničí úrodu, zvyšuje spotřebu energií, způsobuje požáry. Vysoké teploty přepisují rekordy téměř každý den.

Pro malé podniky jsme historicky poprvé přizpůsobili podmínky v Programu rozvoje venkova

Po dlouhých měsících vyjednávání a příprav nového Programu rozvoje venkova (PRV) Vám s radostí mohu sdělit, že Ministerstvo zemědělství je připraveno spustit příjem žádostí v klíčových oblastech Vašeho p...

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL