Aktuality

Na ministerstvu zemědělství vzniká plán, který má zajistit, aby se dřevo vytěžené v Česku u nás také zpracovalo

"Je to problém. Proto chystáme změny, které podpoří vyšší využití dřeva ve stavebnictví. Je to nejčistší obnovitelná surovina," řekl LN ministr Jurečka.

Pozvánka na diskuzi Otevřeně o zavírání hranic LITOVEL

Srdečně všechny zveme na diskuzi s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou na téma imigrační krize. Již tento pátek 4.12. v Litovli.

Pozvánka na diskuzi Otevřeně o zavírání hranic HRANICE (okr. Přerov)

Srdečně všechny zveme na diskuzi s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou na téma imigrační krize. Již tento pátek 4.12. v Hranicích (okr. Přerov).

Ministr zemědělství Marian Jurečka o letošním suchu v pořadu MÁTE SLOVO

Minimum srážek, vysušená půda, pokleslé hladiny řek, vyschlé studny. Mimořádné sucho neskončilo tropickým létem, pokračuje i nadále. Ministr zemědělství Marian Jurečka hostem pořadu MÁTE SLOVO.

Pozvánka na diskuzi Otevřeně o zavírání hranic PROTIVANOV

Srdečně všechny zveme na diskuzi s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou na téma imigrační krize. Již tuto sobotu v Protivanově.

Poslanci schválili návrh zákona o biopalivech. Novela pomůže ochraně ovzduší

Jsem rád, že většina poslanců se přiklonila k aktivnímu snižování množství skleníkových plynů v ovzduší, a proto schválila návrh zákona o spotřební dani z biopaliv.

Rozhovor pro Rádio Impuls

Ministr zemědělství a místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka mluvil v rozhovoru se Zuzanou Černou o letošní úrodě, teplu i vztazích mezi ministry.

Pozvánka na diskuzi Otevřeně o zavírání hranic ŠUMPERK, JESENÍK

Srdečně všechny zveme na diskuzi s Marianem Jurečkou na téma imigrační krize v pátek 13. listopadu v Šumperku a v Jeseníku.

Pozvánka na diskuzi Otevřeně o zavírání hranic PŘEROV

Diskuze s Marianem Jurečkou v Přerově na téma imigrační krize.

Dvacet minut Radiožurnálu - Rozhovor s Marianem Jurečkou o uzeninách a kontrolách v restauracích

Jak nebezpečná je konzumace párků, šunky a dalších uzenin? Mohou zvyšovat riziko rakoviny, jak tvrdí Světová zdravotnická organizace? A další téma: Kdo má kontrolovat restaurace a bistra?

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL