Aktuality

Zvu vás na Lidový bál do Olomouce!

Přijměte mé pozvání na Lidový bál do Olomouce, který se bude konat v sobotu 6. února na Výstavišti Flora.

Ministr zemědělství Jurečka: Losy na plesech kupuji, naposled jsem vyhrál gumáky

Tří plesů na Slovácku se v sobotu večer zúčastnil ministr zemědělství a 1. místopředseda KDU-ČSL čtyřiatřicetiletý Marian Jurečka.

Novela vinařského zákona zpřísňuje podmínky prodeje sudového vína

Ministerstvo zemědělství připravilo novelu zákona o vinohradnictví a vinařství, kterou dnes schválila vláda. Novela mimo jiné zpřísňuje podmínky pro dovoz a prodej sudového vína.

Ministr zemědělství Jurečka na veletrhu v Berlíně: Podnikáme řadu kroků na podporu zemědělského exportu

Jsem přesvědčen, že mezinárodní veletrhy a výstavy jsou jedinečnou příležitostí pro prezentaci firem, rozvoj obchodních vztahů a získání nových obchodních partnerů.

Marian Jurečka: Zřízení fondu pro financování integrace uprchlíků zásadně odmítám

Předsednictvo KDU-ČSL vyzvalo své členy vlády, aby na nejbližším zasedání vlády iniciovali svolání mimořádného summitu Evropské rady.

Méně řepky, více ovoce. Jak chceme proměnit české zemědělství do roku 2030?

Méně řepky, více ovoce. Jak chceme proměnit české zemědělství do roku 2030? Přečtěte si v dnešních Hospodářských novinách.

Marian Jurečka hostem Interview ČT24

Poslanci znovu bez výsledku několik hodin debatovali o elektronické evidenci tržeb. Pravicová opozice schválení zákona opět úspěšně blokovala a tak se k nim politici znovu vrátí za dva týdny.

Reakce Ministerstva zemědělství na reportáž TV Stream Žlutá smrt – Sliby, chyby pana ministra

Internetové zpravodajství TV Stream přineslo 3. ledna další ze série reportáží o aplikaci přípravků na ochranu rostlin.

Marian Jurečka: Před námi je rok plný změn

Stejně jako loni jsme i letos počátkem ledna oslovili ministra zemědělství Mariana Jurečku a požádali ho o ohlédnutí za uplynulým obdobím, které mnoha zemědělcům v České republice přineslo problémy.

Vánoční přání

Přeji vám všem, přátelé, velkou radost betlémské noci.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL