Aktuality

Nedůstojné a přes čáru, kritizuje Jurečka vystoupení prezidenta. Babiše vyzval k vysvětlení nahrávky

První místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka patří k těm politikům, které nejvíce rozladilo čtvrteční jednání prezidenta Miloše Zemana při přijetí premiéra Bohuslava Sobotky.

Srdečně zvu na Pouť rodin na Sv. Kopečku u Olomouce!

Srdečně zvu na Pouť rodin na Sv. Kopečku u Olomouce!

Marian Jurečka jednal s bavorským ministrem zemědělství Helmutem Brunnerem o spolupráci ve výzkumu a o zemědělské politice

Bavorský ministr zemědělství Helmut Brunner dnes v Praze projednává s ministrem Jurečkou budoucí podobu Společné zemědělské politiky a další spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje.

Dám si kakao, zavelel ministr Jurečka. Podívejte se do jeho kanceláře

V půl sedmé večer, kdy server iROZHLAS.cz fotil kancelář Mariana Jurečky (KDU-ČSL), pracovní den ministra zemědělství nekončil.

Ministr Jurečka v Zambii: Chceme prohloubit vzájemné obchodní vztahy a otevřít nové exportní možnosti českým firmám

Diskuze o možné spolupráci v sektoru zemědělství, představení projektu vzorových farem, jednání s ministry zemědělských resortů v Zambii, to vše a ještě další je v programu pracovní cesty ministra.

Slovo ministra - soutěž Vesnice roku

Do konce tohoto týdne se mohou obce hlásit do dalšího ročníku soutěže Vesnice roku. Soutěže, která dokazuje, že lidem záleží na jejich životě na venkově, na péči o jejich obce i na místním společenském živ...

Rozhovor pro časopis Týden: Na rozdíl od Čunka víc přemýšlím

Za vyjednané podmínky předvolební koalice se Starosty a nezávislými schytává vedení KDU-ČSL kritiku i z vlastních řad. První místopředseda MARIAN JUREČKA za dohodou podepsanou minulou středu ale stojí.

Lidovci si řekli ano se STAN, o křeslo premiéra má bojovat Bělobrádek

KDU-ČSL ve středu podepsala koaliční spolupráci s hnutím STAN. Kandidátem na budoucího premiéra bude šéf lidovců a nynější vicepremiér Pavel Bělobrádek. Před samotným podpisem smlouvy to oznámil šéf STAN Pet...

Ministr Jurečka: Všechny nemovitosti pod Skaličkou vykoupíme do sedmi let

Vláda dnes definitivně schválila výkup všech nemovitostí pod plánovaným vodním dílem Skalička na Bečvě, které má ochránit před velkou vodou více než 110 tisíc obyvatel.

Ministr Jurečka podporuje vznik sociální farmy Dobroty z venkova v Šumperku

Kvalitní zelenina, ovocné džemy, čajové směsi i domácí těstoviny, toho všeho se lidé za čas budou moci dočkat od sociálního podniku pojmenovaného Dobroty z venkova.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz KDU-ČSL