prof. Mgr. Jaroslav Miller , M.A., Ph.D.,
rektor Univerzity Palackého v Olomouci

"Marian Jurečka je pro mne příkladem věcného, slušného a kvalifikovaného politika. Patří ke generaci nastupujících politických lídrů a osobně doufám, že bude spolutvůrcem vyšších standardů demokratické politiky v této zemi. Jsem rád, že ho mohu nazývat svým přítelem."

 

Roman Havlík, ředitel Fakultní nemocnice Olomouc

„Mariana Jurečku znám jako člověka i politika několik let. Vážím si ho pro jeho pracovitost, férovost a profesionalitu. Navíc je lidský a nechybí mu pokora. Jako politik umí dotahovat jednotlivé projekty a dokáže hájit dlouhodobý prospěch občanů, přírody i krajiny. Kdyby takových politiků bylo ve sněmovně a ve vládě více, neměl bych o naši budoucnost žádné obavy.“


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL