Média

Nesmíme být popelnicí Evropy

7. 1. 2014: Marian Jurečka je kandidátem na post ministra zemědělství. V rozhovoru pro Novinky krátce po podepsání koaliční smlouvy prohlásil, že by se rád v resortu zaměřil i na oblast kvality potravin.

Ministr na traktoru

6. 1. 2014: Čtěte rozhovor v aktuálním vydání časopisu Týden.

Chci, aby se zvýšila úroveň našeho zemědělství

5. 1. 2014: České zemědělství chce dostat na úroveň Německa a podpořit domácí trh. I to plánuje dvaatřicetiletý Marian Jurečka (KDU- ČSL). Čtěte rozhovor pro Parlamentní listy.

Na zemědělství trváme, ale nemusíme být ve vládě za každou cenu

19. 12. 2013: Přečtěte si rozhovor pro iDNES.cz: Neshoda na obsazení postu ministra zemědělství může zhatit jednání o koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL.

Hostem Impulsů Václava Moravce

16. 12. 2013 První místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka mluvil v rozhovoru pro Rádio Impuls o budoucí vládní koalici.

Hostem Událostí, komentářů

Hostem pořadu byl předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/, předseda poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek /ANO/ a 1. místopředseda KDU-ČSL, předseda poslaneckého klubu Marian Jurečka.

Při poslancování budu dál farmařit

Přečtěte si povolební rozhovor pro 5plus2: Do křesla v parlamentu usedne z Přerovska Marian Jurečka z KDU-ČSL, který ve volbách dostal nejvíce preferenčních hlasů v kraji, a to 4 490.

Poslechněte si Rozhovor s lídrem na ČRo Plus: Marian Jurečka, KDU-ČSL

Český rozhlas Plus na všední dny připravil třiadvacet osmiminutových rozhovorů Petra Hartmana s jednotlivými lídry stran a hnutí kandidujících do sněmovních voleb. Pozvání tentokrát přijal Marian Jurečka, kter...

Zemědělství je moje hobby: Čtěte rozhovor pro Naši rodinu

Nadcházející víkend je ve znamení předčasných sněmovních voleb, které zásadním způsobem nastaví kormidlo směřování naší vlasti na několik let. Podaří se křesťanským demokratům historicky první comeback...

Rozhovor nejen o zemědělství pro Agrární obzor

Marian Jurečka (1981) bydlí v Rokytnici u Přerova, je zemědělec, politik, obchodní manažer (Lukrom, Agro 2000) a muzikant.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL