Média

Chci prověřit všechny zakázky na svém ministerstvu

3. 2. 2014: Ministr zemědělství Marian Jurečka až do odvolání pozastavil vypisování veškerých veřejných zakázek a výběrových řízení, stejně jako uzavírání nových smluv, které převyšují částku půl mi...

Hanácký ministr Jurečka: Zveřejním mobil, každý rolník mi může zavolat

30. 1. 2014: Pro dvaatřicetiletého Mariana Jurečku (KDU-ČSL) se v posledních týdnech spousta věcí změnila. Svou živnost soukromého zemědělce na Hané vyměnil za kancelář šéfa rezortu na ministerstvu.

Obchody by mohly mít povinnost prodávat české potraviny

27. 1. 2014: Obchodní řetězce by podle kandidáta na ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) mohly mít v Česku povinnost nabízet určitý podíl potravin od tuzemských dodavatelů.

Návštěva u pana prezidenta

23. 1. 2014: Marian Jurečka přišel ze Sněmovny pěšky a nesl velkou papírovou tašku s dárkovým balíčkem s potravinami. "Jsou tam nějaké sýry, uzeniny, králičí paštika," popisoval první místopředseda KDU-ČSL.

Panu prezidentovi přinesu dar z produktů domácího zemědělství

22. 1. 2014: O uchazeči na ministra zemědělství, dvaatřicetiletém Marianu Jurečkovi z KDU-ČSL prezident řekl, že je popleta. Marian Jurečka mu to prý nebude vyvracet, ale přinese hlavě státu dárek.

Moje filozofie je investice do prvovýroby

16. 1. 2014: Čtěte více v rozhovoru pro iDNES.cz

Chci, abychom ze základních komodit dokázali vyrábět finální výrobky

16. 1. 2014: Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL a 1. místopředseda strany se má stát ministrem zemědělství. Na dotazy čtenářů IHNED.cz odpovídal on-line.

Otázky Václava Moravce

12. 1. 2014: Marian Jurečka (KDU-ČSL) hostem druhé části pořadu Otázek Václava Moravce společně se stínovým ministrem zemědělství Pavlem Kováčikem (KSČM) a bývalým ministrem zemědělství Jakubem Šebestou.

Haná je můj domov, domov mých předků a domov mých dětí

9. 1. 2014: Přerov – Kandidát na ministra zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL): „Zemědělcem zůstanu, i když budu pracovat na ministerstvu," říká v rozhovoru pro Přerovský a hranický deník.

Hostem Interview Daniely Drtinové na ČT24

8. 1. 2014: Podívejte se na záznam z živého vysílání.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL