Média

Hostem 20 minut Radiožurnálu

1. 4. 2014: Měli by politici podnikat? Položí české zemědělce sucho? A proč se mladí lidé nehrnou pracovat do zemědělství? To jsou témata 20 minut Radiožurnálu, kde byl hostem Marian Jurečka.

Hostem pořadu Partie TV Prima

16. 3. 2014: Máme za sebou jednu z nejteplejších, ale hlavně nejsušších zim. Hrozí nedostatek pitné vody a neúroda? Nejen na toto téma diskutovali ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) a prezident Agrární ...

A přeci to jde. Jurečka už ušetřil skoro čtvrt miliardy

10. 3. 2014: Na ministerstvu zemědělství probíhají pořádné škrty. S jejich pomocí už podle informací České televize ušetřil ministr Marian Jurečka přibližně čtvrt miliardy.

Pracujeme s velkým nasazením, dlouho do noci, a mám pocit, že se nám daří situaci zvládat

7. 3. 2014: Přečtěte si rozhovor s Marianem Jurečkou pro Parlamentní Listy.

Zemědělci by měli být hrdí lidé

8. 2. 2014: Od minulé soboty, kdy se ujal funkce, je Marian Jurečka velmi zaměstnaným mužem. Před ním je mnoho práce, protože farmářská obec je rozpolcená a on by chtěl tento příkop zasypat. Čtěte rozhovor pro de...

Chci prověřit všechny zakázky na svém ministerstvu

3. 2. 2014: Ministr zemědělství Marian Jurečka až do odvolání pozastavil vypisování veškerých veřejných zakázek a výběrových řízení, stejně jako uzavírání nových smluv, které převyšují částku půl mi...

Hanácký ministr Jurečka: Zveřejním mobil, každý rolník mi může zavolat

30. 1. 2014: Pro dvaatřicetiletého Mariana Jurečku (KDU-ČSL) se v posledních týdnech spousta věcí změnila. Svou živnost soukromého zemědělce na Hané vyměnil za kancelář šéfa rezortu na ministerstvu.

Obchody by mohly mít povinnost prodávat české potraviny

27. 1. 2014: Obchodní řetězce by podle kandidáta na ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) mohly mít v Česku povinnost nabízet určitý podíl potravin od tuzemských dodavatelů.

Návštěva u pana prezidenta

23. 1. 2014: Marian Jurečka přišel ze Sněmovny pěšky a nesl velkou papírovou tašku s dárkovým balíčkem s potravinami. "Jsou tam nějaké sýry, uzeniny, králičí paštika," popisoval první místopředseda KDU-ČSL.

Panu prezidentovi přinesu dar z produktů domácího zemědělství

22. 1. 2014: O uchazeči na ministra zemědělství, dvaatřicetiletém Marianu Jurečkovi z KDU-ČSL prezident řekl, že je popleta. Marian Jurečka mu to prý nebude vyvracet, ale přinese hlavě státu dárek.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL