Marian Jurečka v Událostech, komentářích k rezignaci ministra dopravy


09.04.2019

ČT24

Ministr dopravy Dan Ťok ve funkci končí. Oznámil to před jednáním kabinetu. Termín odchodu ani jméno nástupce zatím nejsou známé. Podle premiéra to bude odborník bez politické příslušnosti k hnutí ANO. Ve středu bude předseda vlády na tohle téma mluvit s prezidentem.

"Myslím si, že pan ministr konečně vyhodnotil stávající atmosféru, situaci i výsledky ve vedení resortu a rozhodl se tento krok udělat. Za sebe si myslím, že to měl udělat dříve. Pro mně je trochu nepochopitelné, když Daniel Ťok dneska mluví o tom, že svoji rezignaci podal už v lednu. Tak si říkám, jakou má personální politiku premiér této vlády, který svého ministra nechá tři a půl měsíce dále pokračovat a neřeší tu situaci dostatečně rychle, razantně tak, jak se dříve pan Babiš profiloval," konstatoval v pořadu Marian Jurečka, poslanec za KDU-ČSL.

Více ZDE


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL