Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka hostem interview ČT 24


23.07.2018

ČT 24:

Nebývale velký mediální prostor tento týden dostala zpráva o případu nelegálního obchodu s tygry na českém území. Je to odraz prázdninové sezony a nebo si tohle téma tak velkou pozornost zaslouží? Je Česko prostředí, kde se chovají a množí zvířata v nevhodných podmínkách častěji než v jiných zemích? Kolik takových případů je a proč se s tím tedy lépe nebojuje?

První místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka k tomu v pořadu Interview mimo jiné řekl: "Jedná se o problém, který se čím dále více objevuje. Netroufnu si spekulovat o tom, kolik chovatelů tady může být. Není to zoologická zahrada. Není to právnická ani fyzická osoba. Není to ani privátní chovatel. Není to ani cirkus. To jsou ty čtyři formy, kdy chovatel může mít tyto šelmy, nebo obecně zvířata, která jsou zvláště chráněná."

Celý rozhovor ZDE

 


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL