Česko dohání Německo a Kalifornii v autonomním řízení. Do sněmovny míří novela, která povolí samo řiditelná auta. Zastřešuje ji poslanec KDU-ČSL Marian Jurečka.


15.06.2018

ihned.cz

Mezi české poslance míří vůbec první právní norma, která řeší budoucí provoz samořiditelných aut na tuzemských silnicích. Nová technologie může výrazně snížit množství smrtelných nehod na českých silnicích. Evropská unie chce do roku 2050 tyto nehody zcela eliminovat. V Česku začala fungovat první chytrá dálnice, která komunikuje přímo s auty.

Na nástup autonomních vozidel, která částečně či zcela převezmou roli řidiče, se začíná připravovat i Česko. Mezi poslance míří vůbec první právní norma, která řeší budoucí provoz samořiditelných aut na tuzemských silnicích. Skupina právníků a nadšenců chce autonomní vozidla zařadit do provozu prostřednictvím novely zákona o provozu na pozemních komunikacích. Jejich návrh se rozhodl zastřešit místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Více v článku ZDE.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL