Marian Jurečka hostem DVTV na téma zdanění církevních restitucí


15.06.2018

Částky použité pro výpočet finanční náhrady církvím byly nadsazené, je přesvědčen poslanec KSČM Vladimír Koníček. Právě komunisté předložili ve sněmovně návrh, aby stát náhrady za nevydaný majetek zdanil.

Je to, jako kdybych někomu ukradl nákladní auto, používal ho, měl z něj výnosy, pak ho v katastrofálním stavu vrátil a pak ještě požadoval zaplacení daně, oponuje místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Od komunistů je to podle něj jen závistivý krok. Odmítá i názor Andreje Babiše, že restituce byly předražené. Kdyby to premiér myslel vážně, tak už dávno zadal studii a jasně řekl, o co své tvrzení opírá, říká Jurečka.

Video si můžete zobrazit ZDE


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL